VOLUNTEERS
Bev Byron
Scott Finson
Robin Goodwin
Ron Katzen
Maurice Pointer
Ray Reed
Bailey St.Clair
Jim Waller
Buddy Weber
100 and 200 Meter Timers!
Timing Nut Hall
Tom Jennings
Race Directors Christy St.Clair
Bailey St. Clair
Thank you to Goucher College for hosting our event!

 

1600 M
Heat #1 First Name Last Name Bib Number Time
Under 6 min
Jesse LaBuff 139 4:58.07
Syver Johansen 126 5:03.88
Mason Campbell 235 5:11.17
Matt O’Brien 127 5:14.38
Lena Matthews 191 5:18.26
Mark Wojenski 136 5:18.78
Sam Rutan 97
Robert Haine 196 5:20.21
Megan DiGregorio 140 5:20.98
Eric Linder 95 5:23.60
Shayna Rose 134 5:25.73
Jack Blanchfield 96 5:31.45
Dmitriy Valekha 197 5:37.63
Dan Hawk 236 5:39.76
Brian Sweeney 193 5:42.79
Andrew Turnbusch 121 5:45.80
Sam Shakeshaft 195 5:54.09
Katie Brookes 124 5:58.21
Heat #2
Over 6 min
Denise Knickman 198 6:10.87
Samantha B. 132 6:16.81
Jonathan Reider 188 6:26.73
Elissa Wojenski 135 6:51.65
Megan McNew 123 6:56.94
Yvonne ? 200 7:04.34
Pete Mulligan 234 7:07.44
Steve Rosasco, Jr. 128 7:11.99
Howard Dreizen 194 7:32.89
Gene Grady 99 8:10.43
Lisa Zanti 130 8:13.08
Bruce Kane 129 9:07.53
George Yannakakis 199 10:23.04
800 M
Heat #1:  Men
Mason Campbell 235 2:18.03
Syver Johansen 126 2:30.34
Mark Wojenski 136 2:41.33
Jonathan Reider 188 2:43.65
Bruce Lentz 100 2:44.86
Duncan Smith 237 2:46.30
Dmitriy Valekha 197 2:48.8
Sam Shakeshaft 195 2:54.06
Women
Piper Lentz 189 2:29.63
Megan DiGregorio 140 2:36.28
Katie Brookes 124 2:46.85
Samantha B. 132 2:57.77
Denise Knickman 198 3:03.29
Elissa Wojenski 135 3:19.28
Lisa Zanti 130 3:56.23
400 M
Heat #1:  Men
Windsor Jones 192 1:02.44
Mark Wojenski 136 1:05.77
Jack Blanchfield 96 1:07.28
Dimitriy Valekha 197 1:14.08
Sam Shakeshaft 195 1:15.51
Chris Schaefer 122 1:16.86
Steve Rosasco, Jr. 128 1:28.08
Oliver Cosby 41 1:32.89
Bruce Kane 129 1:37.83
Elliot Cosby 53 2:11.11
Heat #2:  Women
Lena Matthews 191 1:04.33
Elissa Wojenski 135 1:21.45
Yvonne ? 200 1:26.73
Sydney Byrd 59 1:31.07
Denise Knickman 198 1:33.38
Nicole Valekha 50 1:35.13
Hailey Williams 51 1:36.74
Lisa Zanti 130 1:39.43
Sabrina Wojenski 43 1:50.51
Farah Farahati 190 2:10.49
Bev Byron 120 2:29.34
200 M
Heat #1:  Men
Nathaniel Fleming 133 23.58
Tim Boulden 233 24.2
Mark Wojenski 136 28.3
Gary Williams 230 29.05
Sam Shakeshaft 195 31.53
Chris Schaefer 122 31.56
Curtis Brannon 240 33.90
Eddie Williams 131 36.0
Heat #1:  Women
Megan DiGregorio 140 30.01
Gabrielle Myne 137 32.77
Katie Brooks 124 33.52
Brooke Bourne 39 34.2
Lisa Zanti 130 34.53
Jessica Byrd 239 34.88
Daphne Washington 238 37.15
Farah Farahati 190 50.29
100 M
Heat #1:  Men
Nathaniel Fleming 133 11.66
Tim Boulden 233 11.66
Gary Williams 230 13.39
Mark Wojenski 136 13.39
Eddie Williams 131 13.86
Chris Schaefer 122 14.00
Mark Planamena 125 14.58
Bruce Kane 129 18.5
Heat #1 Women
Gabrielle Myne 137 13.67
Brooke Bourne 39 14.8
Megan DiGregorio 140 14.93
Lisa Zanti 130 15.99
Daphne Washington 238 16.2
Katie Brookes 124 16.9
Megan McNew 123 19.26
Bev Byron 120 23.56
Farah Farahati 190 27.99
2 Mile
Jesse LaBuff 139 11:25.14
Syver Johansen 126 11:47.13
Mark Wojenski 136 11:58.07
Maurice Pointer 1 12:10.68
Eric Linder 95 12:14.34
Brian Sweeney 193 12:15.78
Dan Hawk 236 12:19.27
Dimitriy Valekha 197 12:31.33
Lucas LaBuff 138 12:33.33
Denise Knickman 198 12:55.03
Mason Campbell 235 13:05.20
Katie Brookes 124 13:10.63
Samantha B. 132 13:25.85
Duncan Smith 237 14:38.05
Pete Mulligan 234 15:53.09
Howard Dreizen 194 16:06.09
Gene Grady 99 18:27.41
Tots, Toddlers, Junior Sprinters
First Name Last Name Age Bib Number Time
Tots/Toddlers:  100 M
5 Years and Under A.J. Planamenle 5 37 25.2
Maya Wojenski 4 42 27.8
Victoria LaBuff 4 46 28.5
Luke Williams 4 52 30.85
Miles Cheng 3 48 31.0
David ? 3.5 56 33.0
Mya Wilson 3 54 35.68
 Junior Sprinters:  100 M
Ages 6-8 Years Oliver Cosby 8 41 17.21
Lillian Magnum 8 35 18.25
Hailey Williams 6 51 19.3
Sabrina Wojenski 7 43 20.1
Brynn Wilson 6 55 20.26
Jadon Washington 8 58 21.4
Jada Washington 6 57 22.2
Alexander Valenkha 8 49 25.69
Junior Sprinters
Ages 9-12
R’montae Glass 44 15.6
Sarah Hawk 11 34 16.83
Nicole Valekha 9 50 17.4
William Warren 38 18
Junior Sprinters:  200 M
Heat #1 R’montae Glass 44 34.78
Ages 6-8/9-12 Sarah Hawk 11 34 38.80
Iona Hawk 98 38.83
Nicole Valekha 9 50 40.15
Gordon Cheng 6 47 52.09
Jada Washington 6 57 59.22
Alexander Valekha 49 60.0
Luke Williams 4 52 72.09
Heat #2
Ages 6-8/9-12 Oliver Cosby 8 41 37.98
William Warren 38 39.6
Lillian Magnum 8 35 40.49
Hailey Williams 6 51 42
Jackson Magnum 6 36 43
Sabrina Wojenski 7 43 43.57
Brynn Wilson 6 55 44.3
Relay:  4×100 Time
Team: Olaf Dan Hawk 4:45
Samantha B.
Jesse LaBuff
Syver Johansen
Team: 3 girls and a man Megan DiGregorio 4:58
Katie Brookes
Robert Haine
Sarah Hawk
Team:  Eddie Williams Steve ? 5:16
Curtis Brannon
Brooke Bourne
Gabby Myne
All BRRC events, group runs, trainings, and races through August 31st are canceled. Unfortunately, this includes the club picnic.
+