VOLUNTEERS
Missy Coatrieux
Scott Finson
Robin Goodwin
Susan Grady
Dan Hawk
Bruce Kane
Ron Katzen
Denise Knickman
Maurice Pointer
Ray Reed
Kathy Richmond
Rachel Rosenblatt
Jim Waller
100 and 200 Meter Timers!
Timing Nut Hall
Race Director Gene Grady
Thank you to Goucher College for hosting our event!
1600M
Heat #1 Name Age Bib Number Time
Over 6 min
1 Jeremy Cohen 26 434 06.01.7
2 Patrick Donohue 40 440 06:03.0
3 Denise Knickman 51 459 06:14.8
4 Will Donohue 13 450 06:38.7
5 Robin Beck 27 454 06:42.2
6 Rebecca Donohue 38 449 06:50.1
7 Elissa Wojenski 39 431 06:51.8
8 Tara Fox 33 425 06:55.3
9 Deirdre Hoey 46 441 06:58.4
10 Meredith Johnston 23 455 07:23.3
11 Howard Drezen 65 443 07:28.9
12 Ray Reed 60 448 07:33.4
13 Liza Zanti 37 445 07:59.5
14 Ines Banchero 55 453 08:05.1
15 Jim Bauer 64 458 08:50.5
16 Tasha Alexander 39 428 08:51.9
17 Bruce Kane 60 430 09:23.8
18 George Yannakakis 87 447 10:37.2
19 Herman Blinchikoff 84 439 12:17.6
Heat #2 First Name  Age Bib Number Time
Under 6 min
1 Brenton Duvall 18 437 04:50.7
2 John Taylor-Barnih 25 452 05:01.1
3 Sam Rutan 23 403 05:02.4
4 Shane Ivy 15 407 05:06.7
5 Jay Hiatt 36 429 05:08.2
6 Chris Sufczynski 28 433 05:11.4
7 Eric Linder 39 426 05:15.9
8 Dan Hawk 46 442 05:19.6
9 Mark Wojenski 38 432 05:21.3
10 Garrett Saboy 14 408 05:36.7
11 Andrew Timbusch 33 427 05:47.1
12 Mason Smedly 12 409 05:56.6
13 Victoria Novak 14 413 06:07.6
800 M Name Age Bib Number Time
Heat #1:  Men
1 Jay Hiatt 36 429 02:27.2
2 Mark Wojenski 38 432 02:28.6
3 Josh Van Tassel 54 444 02:30.1
4 Jeremy Cohen 26 434 02:31.0
5 Windsor Jones 53 462 02:32.2
6 Garrett Saboy 14 408 02:34.9
7 Dan Hawk 46 442 02:35.2
8 Mason Smedley 12 409 02:37.9
9 Chris Sufczynski 28 433 02:39.7
10 Duncan Smith 60 460 02:41.6
11 Patrick Donohue 40 440 02:43.2
12 Will Donohue 13 450 03:11.5
13 Carson Smedley 10 410 03:24.1
14 Greg Smedley 38 468 03:25.8
15 George Yannakakis 87 447 05:03.0
Heat #1:  Women
1 Lillian A. 13 405 02:40.5
2 Victoria Novak 14 413 02:55.6
3 Denise Knickman 51 459 03:10.5
4 Liza Zanti 37 445 03:44.6
400 M   Name Age Bib Number Time
Heat #1:  Men
1 Brenton Duvall 18 437 53.5
2 Peter Capozzoli 17 406 54.2
3 Matt Wittman 35 457 54.7
4 Jay Hiatt 36 429 57
5 Mark Wojenski 38 432 57.7
6 Chris Sufczynski 28 433 63.1
7 Shane Ivy 15 407 64.0
8 Geln Allen 68 461 75.5
Heat #2
1 Greg Smedley 38 468 01:14.5
2 Cameron Donohue 10 64 01:23.4
3 Carson Smedley 10 410 01:27.2
4 Jim Bauer 64 458 01:38.4
5 Bruce Kane 60 430 01:40.0
6 Herman Blinchikoff 84 439 02:09.1
Heat #1:  Women
1 Robin Beck 27 454 01:18.2
2 Meredith Johnston 23 455 01:19.8
3 Elissa Wojenski 39 431 01:22.8
4 Denise Knickman 51 459 01:30.2
5 Liza Zanti 37 445 01:32.6
6 Hailey Williams 6 75 01:39.3
7 Sabrina Wojenski 7 60 01:47.5
200 M   Name Age Bib Number Time
Heat #1:  Men
1 Gary Williams 36 451 26.6
2 Eddie Williams 34 418 28
3 Peter Capozzoli 17 406 28.3
4 Glen Allen 68 461 28.7
5 Andrew Timbusch 33 427 29.9
6 Bruce Kane 60 430 43.6
7 Jim Bauer 64 458 44.9
8 John Hecox 49 446 47.6
Heat #2
1 Nathaniel Fleming 18 415 23.9
2 Timothy Bouldin 15 416 24.2
3 Andre Bouldon 18 417 24.5
4 Hayden Rhoderick 13 412 25.5
5 Matt Reynolds 16 435 26
6 Chris Sufczynski 28 433 26.8
7 Jordan Pomfrey 16 414 27.2
Heat #1:  Women
1 Lillian Alexander 13 405 27
2 Brooke Bourne 12 422 33.3
3 Gabrielle Myrie 13 423 34.5
4 Lisa Zanti 37 445 35.11
5 Daphne Washington 46 465 37.4
6 Tasha Alexander 39 428 39.5
100 M   Name Age Bib Number Time
Heat #1:  Men
1 Tim Rider 36 463 11.8
2 Gary Williams 36 451 12.4
3 Glen Allen 68 461 13.3
4 Mark Wojenski 38 432 13.9
5 Bruce Kane 60 430 17.2
6 Ray Reed 60 448 18.6
Heat #2 Men
1 David Bowman 26 402 10.5
2 Eddie Williams 34 418 11.8
3 Steve Barnes 32 419 12.2
4 Chris Sufczynski 28 433 12.6
Heat #3 Men
1 Peter Capozzoli 17 406 11.2
2 Nathaniel Fleming 18 415 11.5
3 Timothy Bouldin 15 416 11.8
4 Andre Brandon 18 417 12.2
5 Hayden Rhoderick 13 412 13
6 Matt Reynolds 16 435 13.1
7 Jordan Pomfrey 16 414 13.4
8 Mike Reynolds 16 436 13.5
Heat #1:  Women
1 Kai-Emi 14 411 13.4
2 Brooke Washington 12 422 14.3
3 Lindsay Melvin 33 464 14.7
4 Lisa Zanti 37 445 15.5
Gabreille Washington 13 423 15.5
6 Daphne Washington 46 465 16.9
7 Devin Wittman 27 456 19.1
2 Mile Name Age Bib Number Time
1 Mark Wojenski 37 432 11:47.9
2 Dan Hawk 46 442 11:57.4
3 Eric Linder 39 426 12:04.7
4 Maurice Pointer 63 401 12:20.4
5 Chris Sufczynski 27 433 12:45.5
6 Mason Smedley 12 409 12:51.0
7 Denise Knickman 51 459 12:54.3
8 Patrick Donohue 40 440 13:35.5
9 Jay Hiatt 36 429 14:08.8
10 Duncan Smith 60 460 14:25.0
11 Deirdre Hoey 46 441 15:25.6
12 Robin Beck 27 454 15:33.2
13 Howard Dreizen 65 443 15:43.6
14 Elissa Wojenski 39 431 16:00.3
15 Andrew Timbusch 33 427 16:11.6
16 Tara Fox 33 425 16:52.6
17 Steve Barnes 32 419 17:19.5
18 Greg Smedley 38 468 18:13.9
19 Jim Bauer 64 458 18:19.4
20 Liza Zanti 37 445 19:50.9
21 George Yannakakis 87 447 22:07.7
22 John Hecox 49 446 22:08.1
 Name Age Bib Number Time
Tots/Toddlers:  100 M
5 Years and Under
1 William Warren 8 420 18.2
2 Camden Carl 67 23.9
3 Reese Petudio-Rider 3 78 29.6
4 Maya Wojenski 4 61 31
5 Mya Wilson 3 72 36.4
6 Charlotte Donohue 3 63 46.2
7 Summer Stainback 3 74 58.8
Junior Sprinters:  100 M
Ages 6-8
1 Oliver Cosby 8 76 17.9
2 Hailey Williams 6 75 18.3
3 Sabrina Wojenski 7 60 20.2
4 Ella Donohue 8 62 20.5
5 Brynn Wilson 6 73 21.1
6 Jada Washington 6 79 21.8
7 Elliott Cosby 6 77 27.1
Junior Sprinters
Ages 9-12
1 Joseph Washington 12 81 12.3
2 Gabriela Colon 13 69 13.4
3 R’montae Glass 12 421 14.4
4 Savannah Carl 68 14.9
5 Cameron Donohue 10 64 15.2
6 Madison Carl 70 15.7
7 Sarah Hawk 11 66 16.7
8 Noah Carl 71 17.9
9 Jadon Washington 9 80 26.7
Junior Sprinters:  200 M
Heat #1 1
Ages 6-8/9-12
1 Oliver Cosby 8 76 37
2 William Warren 8 420 38.4
3 Hailey Wiliams 6 75 40.7
4 Ella Donohue 8 62 42.8
5 Brynn Wilson 6 73 43.8
6 Sabrina Wojenski 7 60 46.7
7 Jada Washington 6 79 57.9
8 Elliott Cosby 6 77 59.6
Heat #2
Ages 6-8/9-12
1 Joseph Washington 12 81 29.2
2 Gabriela Colon 13 69 30.6
3 Maci Alexander 10 438 32.8
4 R’Montae 12 421 34
5 Madison Carl 70 34.8
6 Cameron Donohue 10 64 35.3
7 Carson Smedley 10 410 35.6
8 Savannah Carl 68 35.9
9 Sarah Hawk 11 66 38
10 Noah Carl 71 40.8
   200 M Relay Bib Number Time
Team #1 Steve Barne’s Team 419 01:46.2
Team #2 Peter Capolozzi/HCTC 406 01:51.9
Team #3 Name unknown 02:28.4
Team #4 Donohue Family 64 02:38.5
All BRRC events, group runs, trainings, and races through August 31st are canceled. Unfortunately, this includes the club picnic.
+